Filenin Sultanları’nda Hande Baladın gerçeği! Brezilya maçı sonrası Santarelli açıkladı

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki 12’nci maçında Brezilya’ya 3-0 mağlup oldu.

Üst üste 6. kez Milletler Ligi’nde finallere adını yazdıran son VNL şampiyonu Filenin Sultanları’nın çeyrek finaldeki rakibi bugün oynanacak diğer karşılaşmaların ardından belli olacak.

2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri, 20-23 Haziran tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek.

HANDE BALADIN SAKATLANDI MI?
Maçın ilk setinde iyi bir performans ortaya koyan Hande Baladın’ın kenara gelirken yerine Derya Cebecioğlu ikinci sete başladı. Mücadele sonrasında başantrenör Daniele Santarelli konuyla ilgili 4Bir4Bir’e konuştu.

İtalyan hoca, milli smaçörün sakatlığı olduğunu dile getirerek; “Hande Baladın’ın karnında bir sıkıntısı oldu. Bir şey hissetti, ben de risk almak istemedim.” dedi.

SANTARELLI: BUGÜN ÇOK HATA YAPTIK
“Dünkü maçtan sonra yorgun muyduk bilemiyorum çünkü bugün istediğimiz şekilde oynayamadık. Bu yüzden zihnimizi değiştirmemiz gerek, bu iyi bir dersti. Bu dersin şimdi finaller öncesi gelmiş olması önemli. Şu an yapmamız gerekeni anlamamız gerek. Ben zaten farkındaydım ama belki de oyuncuların da anlaması gerekiyordu. Bugün çok fazla hata yaptık. Hücumda çok kötüydük, istediğimiz şekilde manşet alamadık. Birçok oyuncuyu değiştirmem gerekti çünkü takımım zorlanıyordu. Bu turnuvada şu ana kadarki en kötü maçımızdı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir